Реал Мадрид победи Валенсия с 2:0 в двубой от 4-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Сантяго Бернабеу".

Футболистите на треньора Сантяго Солари стояха сравнително добре на терена и пребориха напрежението, което има се струпа напоследък и заслужено се поздравиха с успеха срещу коравите гости. Резултатът бе открит още в 8-ата минута, когато Даниел Вас си отбеляза автогол, а в края на мача Лукас оформи крайния резултат.

Така Реал заема 5-ото място в класирането на първенството с актив от 23 точки, колкото има и Алавес, който утре ще се изправи срещу първенеца Севиля.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/i8Q2oAxtbdc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двата отбора започнаха равностойно срещата, като домакините първи стигнаха до интересно положение в 3-ата минута. Гарет Бейл напредна добре отляво и центрира към Карим Бензема. Французинът отигра атрактивно от воле, но топката профуча покрай вратата.

В 8-ата минута "белия балет" поведе  в резултата. Дани Карвахал нахлу отдясно и центрира топката във вратарското поле. В опита си да изчисти топката с глава, Даниел Вас я прати директно във вратата - 1:0.

В следващите минути футболистите на Валенсия поеха инициативата, разменяйки къси, дълги и двойни подавания. Това затрудни домакините, които трудно успяваха да пресекат пасовете. Интересните положения обаче липсваха.

В 29-ата минута Бейл получи добро центриране дълбоко в наказателното поле. Уелсецът овладя топката и шутира от малък ъгъл. Вратарят Нето обаче показа котешки рефлекс и изби.

Постепенно Реал си върна притежанието на топката и това даде резултат в 37-ата минута. Хубава комбинация завърши с хитро подаване на Лука Модрич към Бензема. Нападателят отправи техничен изстрел, но топката мина над напречната греда. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част Валенсия вдигна темпото и на няколко пъти създаде проблеми на защитата на домакините. В 53-ата минута Санти Мина получи страхотно извеждащо подаване и шутира. Топката обаче не намери рамките на вратата.

В 65-ата минута центрирана топка от пряк свободен удар стигна до Габриел, който се намираше в опасна близост до вратата. Защитникът засече подаването, но кълбото мина над напречната греда.

В 73-ата минута "белия балет" бе много близо до второ попадение в мача. Марко Асенсио получи топката в идеална позиция в пеналтерията. Необезпокояван, халфът отправи техничен изстрел, но Гарай геройски пресече удара.

В 79-ата минута европейският шампион имаше нов шанс да затвори мача. Играчите на Солари създадоха числово предимство в наказателното поле, но се засуетиха в търсене на пролука и в крайна сметка не стигнаха до удар.

В 83-ата минута ново меле в наказателното поле на Валенсия завърши с подаване на Бензема към Лукас. Футболистът хладнокръвно прати по земя топката във вратата и оформи крайния резултат.

Реал Мадрид - Валенсия 2:0

Голмайстори: Даниел Вас (8'а.г.), Лукас (83')

Реал Maдрид: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Регилон, Модрич (Валверде 72'), Йоренте, Себайос (Иско 80'), Лукас, Бейл (Асенсио 64'), Бензема
Треньор: Сантяго Солари

Валенсия: Нето, Вас (Пичини 68'), Гарай, Габриел, Гая, Солер, Коклен (Кондогбия 68'), Парехо, Гедеш, Гамейро (Бачуаи 72'), Мина
Треньор: Марселиньо Гарсия Торал